TOMB RAIDER cz - Lara Croft | Fan zone vše co by jste rádi věděli o hře a jejích verzích
Úvod
Galerie
Charaktery
Komiks
Filmy
Novinky
Zajímavosti
Anketa
Odkazy
Global
Přihlášení|Registrace
 
Filmy
 

 
 
cover-movie-tomb-raider-2-2021.jpg
 
 

Ředitel
Ben Wheatley
Výrobce
Graham King
Scénář
Amy Jump
Na základě
Tomb Raider od Crystal Dynamics
V hlavních rolích
Alicia Vikander
Produkční společnosti
Metro-Goldwyn-Mayer
GK Films
Square Enix
Distributoři
Warner Bros.
Obsazení:
Alicia Vikander jako Lara Croft
Kristin Scott Thomas jako Ana Miller
Datum vydání
odloženo (USA)
Země
Velká Británie
Spojené státy
Jazyk
Angličtina
Předchozí film
Tomb Raider
Zajímá vás, o čem měl být zrušený druhý film Tomb Raider s Alicií Vikander?
Záhada byla odstraněna asi tuctem storyboardů, které byly zveřejněny na sociálních médiích. Od nich se dozvídáme, že film měl začít v mexickém Cozumelu a že Lara se měla účastnit boje o dýku, který se konal v jejím soukromém muzeu v Croft Manor.


Informace o podrobnostech filmu Tomb Raider (2018) sdíleli dva lidé: Jake Lunt Davies - profesionální tvůrce konceptuálního umění, stejně jako Helen Uren - asistent režie Ben Wheatley, který měl vytvořit film podle scénáře Amy Jump. Dodejme, že se jedná o první verzi tohoto filmu, který se měl jmenovat Shadow of the Tomb Raider a volně kombinovat prvky dvou her - Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Tento scénář byl zrušen a úkol napsat další byl svěřen scenáristovi a režisérovi v jedné osobě - Misha Green. Jak víme z červencových zpráv, ani tato verze filmu s názvem Tomb Raider: Obsidian nebude natočena z důvodu vypršení licence MGM.

O čem měl být Shadow of the Tomb Raider? Pravděpodobně, stejně jako ve hře, jsme měli následovat Laru, která hledala chakovu Chelovu dýku v mexickém Cozumelu. Z několika scénářů, které sdílel Jake Lunt Davies, se zdá, že když ho Lara zachytila na mexickém ostrově, artefakt byl pohřben v jejím soukromém muzeu, v jednom z křídel Croft Manor. Bohužel dýka chtěla ukrást její Trojici v čele s Rhurkem. Slečna Croftová pomohla stráži odvézt žoldáky kopím. Následovala střelba, v důsledku čehož byly rozbity muzejní vitríny. Lara bohužel šlápla na sklo a pořezala si nohu. Tím se uzavírá sdílený fragment scénářů.


Kratší část scénáře sdílela Helen Uren. Je datován 1. prosince 2020. Díky Helen víme, že název filmu měl znít stejně jako v případě hry - Shadow of the Tomb Raider. Stejně jako ve hře měl film začít na mexickém ostrově Cozumel. Z krátkého fragmentu scénáře víme jen to, že první scéna měla ukázat ponorku plnou turistů, kteří chtěli vidět korálový útes. Jedním z turistů byla malá holčička, která v jednu chvíli viděla Laru potápět se oknem lodi. Slečna Croftová na dívku zamávala. To je místo, kde pasáž končí.Před vydáním tohoto filmu navíc Alicia Vikander projevila zájem o návrat jako Lara Croft pro druhý film a uvedla, že „pokud je tam publikum, ráda by“. Kromě toho byla v dubnu 2019 Amy Jump najata, aby napsala scénář pro potenciální pokračování s připojeným Vikanderem. V září 2019 podepsal Ben Wheatley, Jumpův manžel, režii pokračování, s plánovaným datem vydání 19. března 2021, kdy z projektu vypadla společnost Warner Bros. Pictures. Téhož měsíce bylo potvrzeno, že na filmu bude pracovat také Wheatleyho dlouholetý kameraman Laurie Rose. Později bylo oznámeno, že natáčení začne v Anglii počátkem roku 2020; později, podle Geek Vibes Nation, mělo být hlavní natáčení zahájeno v dubnu a natáčení probíhalo v řadě zemí včetně Anglie, Jižní Afriky, Finska a Číny. Aby bylo možné dosáhnout věrnější adaptace příběhu her, film bude údajně obsahovat více nadpřirozených prvků a tónů, se kterými se hráči spojili ; v poslední době se však výroba odložila až na někdy toto léto, protože natáčení nyní probíhá v Anglii a Jižní Africe kvůli pandemii koronaviru v roce 2020.
movie-2021-01.jpeg
movie-2021-02.jpeg
movie-2021-03.jpeg
movie-2021-04.jpeg
movie-2021-05.jpeg
movie-2021-06.jpeg
movie-2021-07.jpeg
movie-2021-08.jpeg
movie-2021-09.jpeg
movie-2021-10.jpeg
movie-2021-11.jpeg
movie-2021-12.jpeg
movie-2021-13.jpeg
movie-2021-14.jpeg
:: Debata k verzi ::
Prozatím se o této verzi nediskutuje.
Buď první, přihlaš se a diskutuj.
Jakýkoli názor je vítaný.
Pochvalám a poplácání po rameni se nebráním. :)
created by Smelík in 2005 | update in 2020
Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd.