TOMB RAIDER cz - Lara Croft | Fan zone vše co by jste rádi věděli o hře a jejích verzích
Úvod
Galerie
Charaktery
Komiks
Filmy
Novinky
Zajímavosti
Anketa
Odkazy
Global
Přihlášení|Registrace
 
Lara Croft and The Guardian of Light (2010)
 

 
 
Lara Croft and the Guardian of Light vypráví příběh o tom, jak se Lara vydala do lesů kdesi v Americe, kde nachází zříceninu Chrámu světla. Když se dostane ke konečnému cíly své cesty a nalezne tajemný artefakt – Zrcadlo kouře – proboudí tím ze spánku strážce chrámu – Toteca. Při následné potyčce se skupinou chamtivých žoldáků se Totec přidá na Lařinu stranu. Jak se ukáže, proti nim stojí mocný duch ukrytý v samotném zrcadle, který chce svět zahalit nekončícíc tmou. Voilá, a na klasický souboj dobra se zlem je zaděláno.
Lara Croft and The Guardian of Light (2010)Izometrická akční arkáda coby odbočka ze série Tomb Raider

Co se příběhu týče, archeoložka Lara Croft bude tentokrát stát po boku májského hodnostáře Toteca. Společně se vydají na nebezpečné dobrodružství s cílem najít tajemný artefakt jménem Zrcadlo kouře, tedy Mirror of Smoke. Tenhle mytický předmět svému majiteli totiž údajně dovolí podmanit si mocné nadpřirozené síly, což je i důvod, proč po něm vedle našich hrdinů také pase banda nenasytných a "zlých" archeologů.


Jenže během putování Lary a Toteca se něco se pokazí, takže oba hrdinové budou v druhé části hry čelit především obávaném Xoxoltovi, duchovi vypuštěnému ze zrcadla a schopnému ovládat celou armádu dalších nemrtvých bytostí. Vašimi nepřáteli tedy tentokrát budou především zemřelí májští hodnostáři a celá zoologická zahrada jejich domácích mazlíčků, mezi něž se počítají třeba obrovití kouzelní mloci.

Narozdíl od série Tomb Raider ale vývojáři z Crystal Dynamics na příběhovou stránku přecejenom kladou mnohem menší důraz. Ostatně vzhledem k desítkám mrtvých, které za sebou v každém levelu zanecháte, to má celé hratelností nápadně blízko skoro až k arkádovým bojovkám ze začátku 90. let minulého století.


Vybranému žánru hraje do karet samozřejmě již zmiňovaná fixní izometrická kamera, která hru snímá zhruba ze stejného úhlu jako v Diablu, byť je trochu blíž samotnému dění. Dovoluje to přehlednou orientaci v jakémkoliv prostoru, od husté džungle až po chrámové interiéry, a díky rozhledu si budete dobře vědomi toho, když se na vás začnou valit davy nepřátel.

Příměr s Diablem ostatně není tolik od věci, protože nové dobrodružství Lary má stylem hry připomínat jakousi moderní rubačku: jakmile spatříte protivníka, prostě vám nezbude, než jednoduše vytáhnout zbraň, namířit, vypálit, nabít a celé to až do zbláznění opakovat. Obě postavy budou tyto souboje nicméně řešit po svém: Lara se spolehne na své charakteristické dvě pistole, tentokrát rovnou s neomezeným střelivem, zatímco Totec bude na nepřátele vrhat smrtící oštěpy.

Lara Croft and the Guardian of Light vyjde pro PC, Xbox Live a PlayStation Network.
:: Debata k verzi ::
:: Anubis 3. Prosince 2022 ::
avatar
Zažijte vůbec první kooperativní akční adventuru s Larou Croft. Spojte se s kamarádem nebo se do toho pusťte sami při procházení a řešení smrtících pastí, boji s hordami nemrtvých nepřátel a sbírejte více než 60 artefaktů a relikvií. Lara Croft and the Guardian of Light nabízí rychlou akci a dechberoucí vizuální efekty zobrazené prostřednictvím izometrického pohledu.
 
created by Smelík in 2005 | update in 2020
Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd.