TOMB RAIDER cz - Lara Croft | Fan zone vše co by jste rádi věděli o hře a jejích verzích
Úvod
Galerie
Charaktery
Komiks
Filmy
Novinky
Zajímavosti
Anketa
Odkazy
Global
Přihlášení|Registrace
 
Zajímavosti
 

:: 22. Srpna 2023 ::
Oblíbenou sérii Tomb Raider a její představitelku Laru Croft toho v dohledné době nečeká zrovna málo. Studio Crystal Dynamics, jež se minulý rok vymanilo z vlastnictví společností Square Enix, když se společnost Embracer vydala na velké nákupy, nový díl oznámilo už loni v dubnu. Od té doby se objevilo několik uniklých informací o možném příběhu a obsahu hry, ale oficiálně toho o nadcházejícím titulu příliš nevíme. Na konci roku však došlo k oznámení vydavatele, jímž se stal Amazon a věci se daly opět do pohybu. Hráči na základě čerstvých náznaků očekávají už brzy první konkrétní informace.


tr 2023


Oficiální webová stránka Tomb Raider byla před několika dny aktualizována a láká na jakési nadcházející novinky. Zájemci se mohou nově na webu zaregistrovat, zdá se však, že nepůjde jen o odběr e-mailů. Zprávy by měly do budoucna zahrnovat „odměny, exkluzivní nabídky, merch, detaily o vydání a další“, jde ovšem o plnohodnotnou registraci, jejíž součástí je i zobrazované jméno pro budoucí využití. Doprovodný text se navíc táže, zda jsou hráči připraveni stát se Tomb Raiderem, což by mohlo odpovídat úniku zmiňujícím Lařinu spolupráci s dalšími dobrodruhy. To je ovšem v tuto chvíli pouze odvážná spekulace. Připomeňme, že předmětem úniku byla část scénáře pro casting, z něhož jsme se dozvěděli i to, že by Lara měla být vyspělejší a že by mohlo dojít k přeobsazení.


Na začátku letošního roku se o hře zmiňoval Miller Ross, jenž stál za velkými úniky z Marvel’s Avengers, tedy shodou okolností další hry od studia Crystal Dynamics. Podle něj by měl být další Tomb Raider plnohodnotně představen právě letos. To koneckonců není příliš nereálné, když o titulu oficiálně víme. Pochopitelně se nabízí už za pár dní Opening Night Live Geoffa Keighleyho na Gamescomu, ten už se ovšem před pár dny rozhodl mírnit očekávání co se týče nových her, přičemž nový Tomb Raider lze nepochybně označovat za velkou věc. Mohli bychom se tak například dočkat až na konci roku během The Game Awards, ale klidně i při úplně jiné příležitosti.
:: 8. Září 2022 ::
Studio Crystal Dynamics se stane majitelem Lary
Společnost zodpovědná za produkci dobrodružství Lary Croft počínaje Tomb Raider Legend, tedy studiem Crystal Dynamics, se oficiálně stala vlastníkem značky Tomb Raider. Dříve tato práva patřila společnosti Eidos Interactive a později společnosti Square Enix. Nyní, když byly krystaly prodány švédské skupině Embracer, byla práva převedena přímo na studio.


"S potěšením oznamujeme, že Crystal Dynamics získala kontrolu nad několika herními sériemi - včetně Tomb Raider a Legacy of Kain - od předchozího vlastníka her, Square Enix Limited," uvedl Crystals v prohlášení. "V důsledku této změny je nyní Crystal Dynamics (nebo její pobočka) vlastníkem těchto her a správcem herních dat a osobních údajů s nimi souvisejících (...) Nemůžeme se dočkat, až se s vámi vydáme na tuto vzrušující novou cestu!"

Tyto informace se setkaly s různým přijetím v sociálních médiích. Někteří fanoušci jsou rádi, že studio získalo naprostou nezávislost a nikdo jim nebude diktovat, jak by měly vypadat další hry. Jiní jsou zase zlomeni, protože se obávají, že Crystal bude ignorovat požadavky fanoušků na remastery klasických dílů vytvořených v 90. letech studiem Core Design. Jak to bude ve skutečnosti? Tradičně budeme čekat, uvidíme.


logo CD 25

Zdroj: Převzato z laracroft.pl
:: 11. Ledna 2021 ::
Nedávno unikl na internet zrušený titul Tomb Raider: 10th Anniversary, který měl podle původních plánů zazářit na kapesní konzoli Sony PlayStation Portable (PSP). Nakonec se tak nestalo, díky úniku se ale můžeme vrátit v čase.

10th anniversary psp
Herním archeologům, jak se těmto gamingovým nadšencům přezdívá, se nyní podařil opravdový majstrštyk – na světlo světa opět přivedli titul Tomb Raider: 10th Anniversary.

10th anniversary psp
Video na adrese www.youtube.com/watch?v=Gf2_0L6rRzs
Hratelná alfa verze je samozřejmě značně osekaná, přesto umožňuje hned několik různých činností – například skákání, lezení či plavání. Na nepřátele a poutavé dialogy můžete nicméně zapomenout. Děj se odehrává v Řecku, Peru a Croft Manor.

10th anniversary psp
Původně měla hra Tomb Raider: 10th Anniversary vyjít už před ledy, ale v roce 2006 byl její vývoj zrušen, protože studio Core Design přestalo na této herní značce pracovat.
Místo toho se na nadcházejících titulech Tomb Raider: Anniversary a Tomb Raider: Legend podepsalo pero studia Crystal Dynamics.

10th anniversary psp
:: 13. Prosince 2020 ::
Nejžhavější ženská postava z her


https://www.tombraidercz.cz/images/preview/zajimavosti-800px-diana-maria.jpg
Jmény královny žebříčku by nemělo být pro nikoho žádným velkým překvapením. Protagonistka letos již víc než dvacetileté série Tomb Raider se postupem času stala určitým sex symbolem a jako jedné z prvních herních hrdinek se jí podařilo dosáhnout celosvětové pozornosti. Kromě toho se jedná jednu z prvních postav, které se dostalo komerčně veleúspěšné filmové adaptace. Řeč je samozřejmě o filmu Lara Croft: Tomb Raider, kde si dobrodružnou archeoložku z Anglie zahrála Angelina Jolie. Kvality snímku jsou pochybné, hlavním lákadlem pro diváky byla půvabná herečka, přesto však v prvním víkendu uvedení do kin vydělal desítky milionů dolarů. V příštím roce bychom se pak měli dočkat dalšího filmu a kdo v něm hrdinku ztvární tentokrát, je zatím záhadou. Chvíli se nicméně spekulovalo o Camille Luddington, která Laře propůjčila hlas v rebootu série Tomb Rider z roku 2013 a jeho sequelu Rise of the Tomb Raider z loňského roku. Poblázněnost, kterou Lara Croft mezi hráči vyvolala, je nezpochybnitelná, o čemž svědčí už jen fakt, že fanoušci si její křivky oblíbili natolik, že pro PC verze některých her začali vytvářet softwarové patche, které Laře odstraňovaly části oblečení. Kromě krásy mezí její primární rysy patří také odvaha, síla a inteligence, bez nichž se na svých výpravách neobejde a pro které si ji zamilovaly miliony hráčů i hráček.

https://www.tombraidercz.cz/images/preview/zajimavosti-alison-carroll-20080926-festival-du-jeu-video-19.jpg
:: 5. Prosince 2020 ::
První díl Tomb Raideru byl přelomový hned v několika ohledech. Jednalo se o první hru, jejíž hlavním hrdinou byla žena, zároveň jako jedna z prvních her využívala pohled třetí osoby, kdy je kamera za hlavní hrdinkou.

https://www.tombraidercz.cz/images/preview/zajimavosti-prulom.jpg
Zpracování ve 3D je na svou dobu opravdu přeborné, i když v dnešní době vypadá spíše úsměvně. Znalec dalších dílů TR se pousměje nad nenavazujícími texturami, wallpaperovým efektem a dalšími chybkami, kterých se vývojáři dopustili. Hranaté objekty a skoro žádné stínování opravdu ubírají na oku lahodícím ztvárnění, ale musíme si uvědomit, že hra vyšla roku 1996 a možnosti vývojářů byly značně omezené.
:: 1. Prosince 2020 ::
Studio Emerald City Games oznámilo vývoj dalšího pokračování dobrodružství Lary Croft. Tuto vnadnou bojovnici vídáme v mnoha hrách a filmech už neuvěřitelných 24let. První hra Tomb Raider totiž vyšla již v roce 1996.

images/preview/phone21-tomb-raider-1-reloaded-01.jpg

images/preview/phone21-tomb-raider-1-reloaded-03.jpg
Připravovaná hra Tomb Raider Reloaded bude očividně stylizovaná v poutavé kreslené grafice. Vydavatelství Square Enix oznámilo, že hra bude volně ke stažení, ale bude obsahovat mikrotransakce.

images/preview/phone21-tomb-raider-1-reloaded-04.jpg

images/preview/phone21-tomb-raider-1-reloaded-06.jpg
Co do vizuální stránky je Tomb Raider Reloaded očividně mnohem ambicióznější, takže bude zajímavé sledovat, jestli uspěje alespoň tak jako jeho předchůdce Lara Croft GO. Fanoušci Lary Croft by se měli dočkat vydání nového Tomb Raideru v průběhu roku 2021.

images/preview/phone21-tomb-raider-1-reloaded-02.jpg
Video trailer naleznete na adrese www.youtube.com/watch?v=G3X1zFREqJc
:: 15. Listopadu 2020 ::
Tomb Raider 2013


https://www.tombraidercz.cz/images/preview/tr-ascension-tr-ascension-01.jpg
Původně se hra měla jmenovat "Tomb Raider: Ascension", kde mohla Lara jezdit na koni, bojovat s mohutnými obry a používat plamenomet. Mezi jejími společníky bylo i dítě. Šestiminutové video z této rané verze hry lze shlédnou na adrese www.youtube.com/watch?v=AbJjcBC2rnc


https://www.tombraidercz.cz/images/preview/tr-ascension-tr-ascension-02.jpg
I když Tomb Raideru prodalo jen během prvního měsíce 3,4 miliony kusů, Square Enix čekali lepší čísla. Přesto se ale počítá s dalším dílem.


https://www.tombraidercz.cz/images/preview/tr-ascension-tr-ascension-03.jpg
Camilla Luddington nejen propůjčila hlas hlavní hrdince, ale také posloužila jako model pro motion capture. Stalo s tak poprvé v sérii. Camilla Luddington se navíc jako mladá věnovala lukostřelbě, čehož tvůrci dobře využili.

Podle scénaristky, Rhianny Pratchett, měla být hra mnohem temnější a depresivnější, na konci pak měli všichni Lařini spojenci zemřít.


https://www.tombraidercz.cz/images/preview/tr-ascension-tr-ascension-04.jpg
Věděli jste že, postava královny Himiko z Yamatai je vytvořena na základě skutečné historické postavy?
Himiko byla šamanská královna ve starověkem Wa (Japonsko). První zmínky o Himiko jsou zaznamenána v různých starověkých historií, sahající až do 3. století Číny, 8. století v Japonsku a 12. století Koreji. Poprvé usedla na trůn mladá dívka ve 14 letech. Podle historických záznamů měla mladá královna přes tisíc žen jako ošetřovatelek, ale muže pouze jednoho jako tlumočníka s veřejností. I přesto všechno zůstala svobodná. Měla mladšího bratra, který jí pomáhal v vládnout zemi.
Královna z Yamatai vládla úctyhodných 59 let a zemřela mezi 70-80 lety života.
Sama hra zkresluje Himiko jako Jediné vládkyně z nadpřirozenými schopnostmi, kde poukazuje na fakt, že skutečná královna "pachtovala" s magií a čarodějnictví.
I dnešní vědecké debaty nemají zcela jasno v tom, kde se nachází království Yamatai. Jedná se o největší debatu starověké historie Japonska.
:: 15. Listopadu 2020 ::
V kinech si snímek nevedl nejhůře, takže pokračování právě dostalo zelenou. Druhý díl Tomb Rider bude režírovat Ben Wheatley a do role Lary se samozřejmě vrací Alicia Vikander.

images/preview/movies-tr2-movies04.jpg

images/preview/movies-tr2-movies05.jpg
O ději nic nevíme, ale pokud se filmaři budou držet nastaveného směru a budou do jisté míry adaptovat původní filmy, měla by Lara tentokrát zamířit do sibiřské divočiny a své síly poměřit se zločineckou organizací jménem Trinity. Úkol zpracovat její příběh do podoby scénáře dostala Amy Jump. Premiéra Tomb Rider 2 je zatím stanovena na 19. března roku 2021.

images/preview/movies-tr2-movies01.jpg

images/preview/movies-tr2-movies02.jpg

images/preview/movies-tr2-movies03.jpg
:: 14. Listopadu 2020 ::
Remake Tomb Raider II

Na stránkách tombraider-dox.com je možné najít úžasné demo předělávky Tomb Raider II: The dagger of Xian od Nicobass-e.
Použitím Unreal enginu, který je pro nekomerční účely zdarma, získal díl úžasný nový kabát.

remake tr2
Demo stojí za vyzkoušení. Vřele doporučuji vyzkoušet.

remake tr2

remake tr2

remake tr2

remake tr2
created by Smelík in 2005 | update in 2020
Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd.