TOMB RAIDER cz - Lara Croft | Fan zone vše co by jste rádi věděli o hře a jejích verzích
Úvod
Galerie
Charaktery
Komiks
Filmy
Novinky
Zajímavosti
Anketa
Odkazy
Global
Přihlášení|Registrace
 
Tomb Raider: A Survivor is Born (2013)
 

 
 
Všechno začne ztroskotáním výzkumné lodi za nečekaně propuknuvší bouře, což Laru nasměruje na odlehlý japonský ostrov, kde bude muset následně bojovat o holé přežití. Jednak za pomoci brutálních soubojů tváří v tvář, ale také postupně nalezených střelných zbraní a luku.

Ostrov má přitom žít svým vlastním životem. Stěžejní roli zde ovšem mají sehrát jeho podivní humanoidní obyvatelé, kreatury, co tady půjdou Laře neustále po krku. V rámci konfrontačního modelu se nicméně mluví také o možnosti stopování vašich nepřátel, přičemž např. taková mačeta, se kterou tu budete moci nacházet nové cesty, poslouží i jako nástroj pro boj nablízko.
Tomb Raider (2013)Hra začíná na lodi Endurance v oblasti zvané Dračí trojúhelník, kde hráč vše vnímá pohledem Lary Croft.. V bouři se loď přepůlí a hrozí ztroskotání. Lara Croft se dostane na palubu, avšak nedrží se skupiny jejích přátel a padá do moře. Když se dostane na pláž ostrova, neznámý člověk ji omráčí. Lara se následně probouzí až v podzemní svatyni, kde místní obyvatelé uctívají bohyni mrtvými lidmi. Když se hráči podaří vyprostit se z vězení, dalším úkolem je nalezení přátel. Později se Lara sice setká s přítelkyní Sam, ta je ale odvlečena ostrovanem Mathiasem na neznámé místo. Když se Laře podaří vypátrat zbytek skupiny, rozeběhne se po Sam pátrání, při kterém se skupina přátel rozdělí. Laru společně s doktorem Whitmanem unesou neznámí Rusové a Laře se znovu musí podařit utéct. Postupně rozplétá složitý život na ostrově a přichází na to, kdo je ona bájná bohyně Himiko a proč se z ostrova nelze dostat pryč. Po zničení Himiko a zachránění Sam ale končí příběh otevřeně a to rozhodnutím Lary nevracet se domů. Zde má začít i další díl série Tomb Raider pod názvem Rise of the Tomb Raider.
:: Debata k verzi ::
:: Anubis 3. Prosince 2022 ::
avatar
Zažijte intenzivní příběh Lary Croft od mladé ženy až po otrlou přeživší. Prozkoumej tajemný ostrov plný environmentálních hádanek, drsných soubojů a starověkých hrobek. Zachraňuj zdroje, získávej zkušenosti a vylepšuj Lařiny zbraně, abys přežil nepřátelské obyvatele Yamatai.
 
:: Anubis 24. Ledna 2011 ::
avatar
Square Enix oficiálně oznámili očekávaný návrat Lary Croft, který se jmenuje jednoduše Tomb Raider a pracují na něm opět ve studiu Crystal Dynamics. To jsou autoři všech posledních Tomb Raiderů od Legends.

Tisková zpráva potvrdila mnohé dřívější spekulace - loď s Larou Croft ztroskotá na neznámé pláži, hlavní hrdinka nebude na ostrově sama a jejím jediným cílem bude přežít. Lara bude muset překonat jak fyzická, tak emocionální traumata, aby vůbec přežila."Zapomeňte na všechno, co víte o Tomb Raiderovi," řekl v tiskové zprávě Darrell Gallagher, šéf studia Crystal Dynamics. Tohle je počátek příběhu, který Laru Croft vytvoří a vezme ji na cestu, která definuje její charakter."

Podle Crystal Dynamics nebyl restart série volbou, jako spíše nutností a vývojáři prý udělali drastická opatření, díky kterým bude nový Tomb Raider opět svěží a zajímavý i pro současné hráče. Na obrázku z obálky Game Informeru dole má Lara opět nový vzhled, škrábance a především novou zbraň - lovecký luk.

Datum vydání oznámeno nebylo, ale podle dřívějších zjištění Eurogameru by to měly být Vánoce 2011. Lara by se měla pravděpodobně podívat na všechny tři hlavní platformy ? PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Prvních pořádných informací se dočkáme v lednovém vydání časopisu Game Informer, který má o Tomb Raiderovi exkluzivní desetistránkový článek. Předplatitelům přistál časopis ve schránkách dnes a na stáncích se objeví 11. prosince.


převzato z: eurogamer.cz
 
:: Anubis 28. Června 2010 ::
avatar
Spekulovaný další díl legendární hopsačky tentokrát s otevřeným herním světem a důrazem na přezití

 
created by Smelík in 2005 | update in 2020
Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd.